ke stažení: ŠD tvoří a hraje pohádky dětem z MŠ "Zajíčkům"

viz. foto ve Fotogalerii

V rámci tematického plánu ŠVP školní družiny proběhne ve čtvrtek dne 19.10.2017 první akce s názvem "Rodič mezi námi."

Přivítáme paní Marcelu Švrčkovou a paní Alžbětu Javorčekovou.

Obě maminky se ve volném čase zabývají háčkováním.

A my, s háčkem v ruce, se těšíme také.

V úterý 24.10.2017 odehrajeme první z našich sportovních turnajů v kulturním domě. Kdo má, vezme si  svoji florbalovou hůl.

Odchod: 13:10 h.

Návrat do ŠD: cca 15:45 h.

Vloni jsem přihlásila ŠD do Olympijského víceboje. Je to projekt, Sazka Olympijského výboru, kdy pro I. stupeň ZŠ vyhlásí na počátku šk. roku 8 disciplín. Děti se během šk. roku věnují těmto disciplínám a já je zapisuji do „centrálního mozku“.

Na konci roku děti obdržely diplomy s doporučením, jakému sportu by se měly věnovat, podepsanou jedním z našich olympioniků. Škola získala bronzovou medaili za organizaci.

Letos mohu vyučovat Tv v obou ročnících, hlásím tedy do této celorepublikové soutěže celou ZŠ.

Hned první zápolení proběhne v pátek 29.9.2017. Děti budou běhat sprint na 60 m, 500 m Zátopkův běh, T-běh, pak hod basketbalovým míčem ze sedu, skok z místa do dálky, budeme měřit hluboký předklon, postoj čápa a počet sedů-lehů.

Výsledky během roku mohu přepisovat, pokud budou lepší.

Dne 15.1.2018 dojde k prvnímu vyhodnocování výsledků a škola získává body za zapojené děti a splněné disciplíny.

V květnu mají děti poslední šanci si výsledky vylepšit a „Pražáci“ nám ke konci června napíší, jak to vše dopadlo.

Hana Smolánová

Důležité informace pro školní družinu:

• Do ranní družiny je zákonný zástupce povinen dítě osobně předat vychovatelce
  • Provozní doba ŠD končí v pondělí – čtvrtek v 16:15, v pátek v 15:30. Prosím, vyzvedávejte děti tak, abyste v tyto časy školu opustili.
  • Přečtěte si vnitřní řád školy, který je na našich stránkách a také na nástěnce u vstupu do ŠD. Na prvních tř.schůzkách potřebuji váš podpis, že jste byli s vnitřním řádem seznámeni
  • V šatně ve školní družině mají děti plátěné pytlíky na převlečení. Dejte dětem starší věci. Děti si hrají hodně na zemi. Podle počasí dávejte dětem také převlečení na zahradu, včetně bot. Boty nechávejte v pytlíku v šatně školy. Věci do ŠD nemohou být stejné jako do TV.
  • Ke komunikaci s vychovatelkou slouží Družínek, kde podepisujte informace a pište omluvenky ze ŠD, popřípadě pozměněné časy odchodů dětí (jinak, než je uvedeno v zápisním lístku). Prosím, omluvenky a odchody děti neoznamujte telefonicky.
  • V září a v únoru vybírám 60,- Kč na pitný režim, na hygienické kapesníčky, na drobné věcné odměny pro děti a na Družínek.
  • Od září opět sbíráme kaštany. Dávejte je suché do šatny ZŠ do beden, popř. pytle.

Pro TV a HV:

• Cvičební úbor, švihadlo, boty na venek
  • HV - Sešit 16 stran

Provoz ŠD ve školním roce 2017/2018

Provoz ŠD zahájen 5.9.2017 jen pro přihlášené děti!

• Ranní provoz: 6:45 – 7:45 hod. (ve 2.patře, ŠD)

• Odpolední provoz: PO – ČT  11:40 až 16:15 hod.

PÁ  11:40 až 15:30 hod.